Akcje charytatywne

Aby uwrażliwić dzieci na różne problemy społeczne, nasi wychowankowie wraz z rodzicami biorą udział w akcjach charytatywnych.

W roku szkolnym 2019/2020 bierzemy udział w:

AKCJA CHARYTATYWNA
W naszym przedszkolu odbywa się akcja zbiórki na rzecz pacjentów INSTYTUTU ONKOLOGII W GLIWICACH.
Każdego dnia dzieci z Centrum Onkologii stawiają czoła kolejnym etapom terapii nowotworowej.
Możemy nagrodzić ich odwagę i  wzmocnić siłę ducha małymi upominkami:
- NOWE, MAŁE PLUSZAKI,
- UŻYWANE - NIEZNISZCZONYCH  KSIĄŻEK, GIER PLANSZOWYCH,PUZZLI.
Już wiele razy pokazali nam państwo, że nie są obojętni na los innych!
DZIĘKUJEMY I PROSIMY O WŁĄCZENIE SIĘ DO KOLEJNEJ AKCJI !!!
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA KAROLINY I BORYSA

W przedszkolu prowadzona jest zbiórka nakrętek.Poprzez Program Zakrętki - pomagamy nie tylko przyrodzie, poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

,,KARMA I AKCESORIA DLA ZWIERZAKA"- akcja odbywająca się cyklicznie.

Kontynuacja współpracy z FUNDACJĄ ,,LA FAUNA"
Celem akcji jest zbiórka darów dla zwierząt, podopiecznych fundacji. Los zwierząt nie jest nam obojętny.
Poprzez takie akcje uwrażliwiamy dzieci na los i potrzeby zwierząt, zachęcamy do niesienia pomocy zwierzętom pozbawionym własnego domu.

KARTKA DLA HOSPICJUM ALMA SPEI – DAR NADZIEI[/b]
Dzieci wykonały kartki urodzinowe dla dzieci, podopiecznych fundacji.
Radość dzieci wykonujących i odbierających kartki - BEZCENNA !!!

AKCJE CHARYTATYWNE, W KTÓRYCH BRALIŚMY UDZIAŁ

,,KARMA I AKCESORIA DLA ZWIERZAKA"- akcja odbywająca się cyklicznie.

Nawiązanie współpracy z FUNDACJĄ ,,LA FAUNA"

„GÓRA GROSZA”- cyklicznie
Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach 24 listopada – 5 grudnia 2014 r. Akcja przeprowadzana jest przez zbiórkę monet groszowych.
Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.
Patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej, Pani Joanna Kluzik Rostkowska.
Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych.
Góra Grosza jest lekcją empatii, zrozumienia, tolerancji oraz pokazuje, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. A najcenniejsze jest to, że to dzieci pomagają dzieciom.

„GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA"- cyklicznie
Organizatorem akcji „Gwiazdka dla zwierzaka" jest Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Celem akcji jest zbiórka darów dla bezdomnych zwierzaków przebywających w schronisku.
Nasze przedszkole, jak co roku przyłączyło się do pomocy bezdomnym zwierzętom umieszczonym w schronisku prowadzonym przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Los zwierząt nie jest nam obojętny.
Poprzez akcję "Gwiazdka dla zwierzaka" uwrażliwiamy dzieci na los i potrzeby zwierząt, zachęcamy do niesienia pomocy zwierzętom pozbawionym własnego domu.

POLA NADZIEI- ŻONKILOWA KWESTA
Dzieci kwestował i rozdawały żonkile na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. Akcja ta uwrażliwiła dzieci na potrzeby ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych.

DAR DLA CHOREGO – ŻONKILOWA PAMIATKA
Dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią katechetkę z udziałem uczniów Gimnazjum nr 17 w ramach akcji "Dar dla chorego - żonkilowa pamiątka". Dzieci wykonały kartki z życzeniami oraz ozdabiały według własnych pomysłów maskotki uszyte przez uczniów gimnazjum.

KSIĄŻKA DLA SZPITALA
W przedszkolu zorganizowana została zbiórka książek dla w Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzieci bardzo chetnie podzieliły się swoimi książeczkami z chorymi dziećmi.

PLUSZAK DLA SZPITALA
Zorganizowana w naszym przedszkolu zbiórka pluszaków dla oddziałów ortopedycznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzieci bardzo chętnie oddawały swoje zabawki dla chorych dzieci. Przekazane przytulanki sprawiły bardzo dużo radości małym pacjentom.

OZDOBY CHOINKOWE DLA HOSPICJUM – DAR NADZIEI
Dzieci wykonały tradycyjne ozdoby choinkowe, które zostały przekazane do Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK
W przedszkolu prowadzona była zbiórka nakrętek. Program Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie polega, na zbiórce plastikowych nakrętek, z której dochód w całości przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.