O przedszkolu

Nasze przedszkole położone jest w dzielnicy Krowodrza przy trakcie spacerowym alejek Grottgera. Mieści się w budynku przy ul. Grottgera 28. Przedszkole posiada duży ogród, który jest miejscem codziennych zabaw dla dzieci.
Sale przedszkolne są przestronne, słoneczne, bogato i nowocześnie wyposażone.
Przedszkole czynne jest od godziny 6.30 do 17.30

Koncepcja naszej pracy nastawiona jest na wszechstronny rozwój dziecka, tak aby czerpało ono radość z zabawy, z przyjemnością odkrywało i poznawało świat, zdobywało nowe doświadczenia, uczyło się nawiązywać pozytywne relacje z innymi ludźmi, osiągało sukcesy i nabywało wiary we własne siły.

Nauczyciele systematycznie poszerzają wiedzę, aby sprawniej wykonywać pracę. Uczestniczą
w kursach, szkoleniach i programach samokształceniowych.
Stosują nowatorskie formy i metody pracy, odwołują się do propozycji gier i zabaw Pedagogiki Zabawy „Klanza”, Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Kinezjologi Edukacyjnej P. Dennisona, metody C. Orffa, I. Majchrzak,
E. Gruszczyk – Kolczyńskiej.

Przyjęty Program Rozwoju Placówki to:

,,PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE SZTUKI"

W bieżącym roku zajmiemy się edukacją teatralną
zgodnie z przyjętym programem rozwoju placówki
„PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE SZTUKI"